Mutfak Önlük Modelleri


Bayanların en fazla geçirdikleri mutfaklarda kıyafetlerinin kirlenmemesi için kullandıkları mutfak önlükleri artık şık ve zarif şekilde tasarlanmış. Mutfaklarda bayanların kıyafetleri kirlenmeyecek eskiden annelerimiz tığla örerlerdi el emeği göz nuru olurdu hatta kızlarının çeyizlerine de koyarlardı. Şimdi o kadar değişik şekil ve modeller yapılıyor ki insan hangisini alacağını şaşırıyor bu tekstil firmaları işini çok iyi biliyor. Mutfaklarımızda uyuma artık çok önem veriyoruz duvardaki renklerle mutfak dolaplarımızın uyumu bizler için önemli bir hal almaya başladı. Tabi ki kullandığımız aksesuarlarla birleştirince çok sevimli ve cici mutfaklar yaratıyoruz artık. Mutfaklarımızda kullandığımız masaların üstüne örttüğümüz örtülerimizle aynı desende önlükler yapmışlar tekstil firmaları ve bayanları can evinden vurmuşlar uyuma önem veren bayanlar için bu çok güzel bir alternatif. Özellikle ben mutfak önlüğünün önünde havlu olan modeli çok beğendim çünkü hem yıkıyoruz hem doğruyoruz ve yıkadığımız zaman elimizi kurulamak için yanımızda bir bez bulundurmak zorunda kalıyoruz ve bazen bezi nereye koyduk diye bakınıp zaman bile kaybettiğimiz oluyor işte hep sürekli eli suda olanlar için bence önlüğün üstünde olması işinizi hızlandırıp daha güzel şeyler çıkartmanıza sebep verebilir. Önlük kullanan arkadaşlarınız varsa ve mutfaklarını değiştirmişse sizde onlara güzel, şık ve kullanışlı modeli hediye edebilirsiniz. Mutfak önlüğü alışkanlığı olmayanlar bu değişik şık ve kullanışlı ürünleri görünce kullanmaya başlayacaklardır.  
 
Kırmızı kelebek desenli mutfak önlüğün üst kısmı ve etek kısmı ekose desenli üstündeki kelebek figürleri bahar havasını andırıyor kırmızı renk iştah açar mutfağınız da kırmızı renk hâkimse bütünlük sağlayacaktır.

 
Puan tiye desenli mutfak önlüğü yeşil pembe ve mavinin hâkim olduğu renkler kullanılmış mutfak masasıyla aynı kumaş deseni kullanılarak çok hoş bir uyum sağlanmış. Yeşil mutfak dolapları kullandıysanız önlük ve masa örtüsünün kumaş desenleri mutfağınızda canlılık yaratacaktır.

 
Siyah ve beyazın hâkim olduğu bu önlük modeli bir elbise görünümünde yapılmış bel kısmındaki deriden ve demir tokasıyla şıklaştırılmış olup çat kapı gelen misafirlerinizi bile bu şekilde karşılayabilirsiniz. Çok şık ve kullanışlı bir model.

 
Kırmızı ve beyaz desenli önlük etek kısmı kloş yapılarak elbise şeklinde dikilerek çok sevimli görünmesi sağlanmış. Çiçek desenleriyle ve cep ve boyundaki Puantiye kumaşın aynı kullanılması bir uyum yaratmış. Arkadan bağlayacağınız kuşakla belinizin inceliğini ortaya çıkartabilirsiniz.

 
Turuncu renkteki ekose ve portakal desenli önlük mutfak masası ve ekmek torbasıyla bütünleştirerek bir uyum yaratılmaya çalışılmış. Anlı bir renk olan turuncu renk mutfağınıza girdiğiniz zaman canlılık katmakla kalmayacak içinizi de ısıtacaktır.

 
Beyaz rengin hâkim olduğu üstünde tavuk figürünün işlenmesi önlüğün ortaya çıkmasını sağlamış. Beyaz temizliktir insanın içini açar kış aylarında kullansanız bile o kasvet verici karanlık havalarda insanın içini açacaktır ve huzur sağlayacaktır.
 

 
Pembe renk bayanların rengi diye bilinir özellikle kız çocukları çok sever. Bu sevimli mutfak önlüklerini takıp çocuklarınıza çok güzel yemekler ve pastalar hazırlayabilirsiniz. Çocuklara yedirmek içinde bu üstündeki figürleri kullanarak birlikte hazırladık sana diyerek yedirmeye sağlayabilirsiniz. Çocukların hayal dünyası çok geniştir.

 
Çok kullanışlı olan bu önlük sadece etek kısmı kullanılmış. Kumaş üstüne kullanılan havlu çok kullanışlı biz hanımların elleri sudan çıkmıyor ve elimizin altında bir bezin bulunması gerekiyor ve bu biz hanımlar için çok kullanışlı bir önlük bez arama derdi son nereye koymuştum diye etrafta dolaşmadan işlerimizi hızlandırabileceğiz.
 
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaşın :

Yorum Gönder